• SSL Bezpieczne zakupy

  • 14 dni na zwrot towaru

  • Szybka wysyłka

  • Korzystne ceny

  • Sprawdzona jakość

Promocje
Chlor-Clean Wipes dezynfekcja powierzchni
Chlor-Clean Wipes dezynfekcja powierzchni
53,00 zł 38,08 zł 49,07 zł 35,26 zł
szt.
Pelican Thread Retriever , haczyk do nitek
Pelican Thread Retriever , haczyk do nitek
11,00 zł 7,51 zł 10,19 zł 6,95 zł
szt.
Kleszczyki do gazików PELICAN SPONGEHOLDER
Kleszczyki do gazików PELICAN SPONGEHOLDER
6,30 zł 3,96 zł 5,83 zł 3,67 zł
szt.
TITAN CHLOR PLUS TABLETS
TITAN CHLOR PLUS TABLETS
66,57 zł 49,05 zł 61,64 zł 45,42 zł
szt.
Chlor-clean tabletki do dezynfekcji i mycia 200szt
Chlor-clean tabletki do dezynfekcji i mycia 200szt
82,60 zł 71,63 zł 76,48 zł 66,32 zł
szt.

Prawidłowa dezynfekcja narzędzi gwarancją bezpieczeństwa

Prawidłowa dezynfekcja narzędzi gwarancją bezpieczeństwa

 

 

Dbanie o higienę oraz czystość narzędzi medycznych to podstawowy krok dbania o bezpieczeństwo. Gdy nie ma możliwości użycia jednorazowego sprzętu, konieczne jest korzystanie z tych wielorazowych. W tym wypadku dezynfekcja i sterylizacja gwarantują utrzymanie narzędzi w czystości, bez obaw przed chorobami zakaźnymi. Kiedy i gdzie stosuje się dezynfekcję narzędzi i jakich użyć do tego środków?

 

Dezynfekcja – co oznacza i kiedy się ją wykonuje?

W celu dezynfekcji zwykle stosuje się środki chemiczne, wpływające na redukcję znacznej ilości mikroorganizmów. W preparatach dezynfekujących można znaleźć: środki powierzchniowo czynne, alkohole, fenole oraz środki utleniające. Zgodnie z przepisami, dezynfekcja narzędzi, z pominięciem procesu sterylizacji, jest możliwa tylko w wypadku braku ich bezpośredniego kontaktu z uszkodzoną skórą. W każdym innym przypadku, po myciu oraz dezynfekcji, narzędzia bezwzględnie muszą być poddane sterylizacji, w celu zabicia wszystkich drobnoustrojów.

 

Pominięcie lub niepoprawne przeprowadzenie procesu dezynfekcji może prowadzić do infekcji, lub zarażenia pacjenta chorobą zakaźną. Dlatego tak ważne jest, by rzetelnie i każdorazowo dokładnie zdezynfekować narzędzia. Choć wydaje się to żmudną, syzyfową pracą, może przyczynić się do ochrony ludzkiego zdrowia, a nawet życia.

 

 

 

 

Skuteczne preparaty do dezynfekcji narzędzi

W ofercie naszych produktów higienicznych znajdziesz profesjonalne środki zarówno do dezynfekcji narzędzi, jak i powierzchni. Charakteryzują się silnym i szybkim działaniem. Proponujemy produkty marek: Lysoformin, Alodes, Mediwipes DM, Phagocide, Taski oraz Viruton. Dezynfekcja narzędzi oferowanymi przez nas preparatami to gwarancja bezpieczeństwa w Twoim miejscu pracy.

 

Środki chemiczne z kategorii dezynfekcja narzędzi są przeznaczone do stosowania na różnego rodzaju materiały. Dzięki nim, w szybki i skuteczny zdezynfekujesz: stal szlachetną , aluminium, cynk, nikiel, żelazo, brąz, a nawet porcelanę i szkło. Również tworzywa sztuczne i guma mogą zostać poddane dezynfekcji naszymi wybranymi preparatami.

 

Szybka dezynfekcja narzędzi oraz powierzchni

Jeśli nie masz pod ręką płynu do dezynfekcji, a nie masz czasu rozcieńczać koncentratu i przelewać go do butelki, mamy rozwiązanie. Gotowe do użycia chusteczki, jednocześnie myją i dezynfekują narzędzia, jak i powierzchnie. To wygodna alternatywa dla zabieganych oraz w sytuacjach, kiedy potrzebne jest szybkie działanie. Dostępne w naszej ofercie chusteczki Mediwipes wykazują szerokie spektrum biobójcze, a ich wygodna forma sprawia, że warto się w nie zaopatrzyć.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl