• SSL Bezpieczne zakupy

  • 14 dni na zwrot towaru

  • Szybka wysyłka

  • Korzystne ceny

  • Sprawdzona jakość

Jakie maseczki na koronawirusa są skuteczne? Sprawdź, co pomoże Ci się chronić!

Jakie maseczki na koronawirusa są skuteczne? Sprawdź, co pomoże Ci się chronić!

W 2020 roku ludzkość zmaga się z epidemią koronawirusa. Media każdego dnia informują o wzroście zakażeń i wskazują na zagrożenia, jakie wynikają z zachorowania na wirusa Sars Cov-2. Dlatego coraz więcej osób interesuje się środkami ochrony osobistej. Częściej pojawia się w głowach wielu ludzi pytanie, jakie maseczki na koronawirusa są skuteczne? Dzisiaj rzucimy nieco więcej światła na tę ważną kwestię.

 

Koronawirus roznosi się drogą kropelkową. Maseczka utrudnia jego rozprzestrzenianie!

Na początek dwie bardzo ważne kwestie. Po pierwsze trzeba zdawać sobie sprawę, że w większości przypadków koronawirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, czyli przy pomocy między innymi śliny oraz innych wydzielin z ludzkiego organizmu. Po drugie głównym celem zasłaniania ust i nosa nie jest ochrona przed znanym wirusem COVID-19 jako takim, ale zabezpieczenie innych osób przed potencjalnym zakażeniem na skutek roznoszenia go drogą kropelkową, gdy Ty możesz być jego potencjalnym nosicielem, który jest bezobjawowy.

 

Maseczki bez filtrów są jednorazowego użytku

Prawidłowe noszenie maseczki polega na ścisłym okryciu ust i nosa. Powinna być ona odpowiednio dopasowana do kształtu anatomicznego twarzy. Maski bardzo dobrej jakości posiadają możliwość dopasowania tak zwanego noska do każdej budowy głowy. Bardzo ważną kwestią jest również to, że wszystkie maski bez specjalnych filtrów są wyłącznie jednorazowego użytku.

Jaka maseczka na koronawirusa jest skuteczna? Oczywiście chodzi o to, żeby osoba nosząca maskę chroniła innych ludzi przed zakażeniem. Dzieje się tak do momentu, gdy materiał maseczki jest suchy. W momencie zawilgotnienia powinno wymienić się ją na nowy egzemplarz.

 

Jakie maseczki na koronawirusa wybrać? Postaw na dobrą jakość i przystępną cenę!

Żadna maseczka powszechnie dostępna nie gwarantuje stuprocentowej ochrony przed zakażeniem innych koronawirusem. Jednak należy wybierać produkty, które łączą w sobie dobrą jakość i przystępną cenę. W naszym sklepie znajdziesz maseczki ochronne z trzywarstwowej włókniny. Są one miłe dla skóry, wygodne oraz można je dopasować do wielkości twarzy.

Alternatywą są maski medyczne, stosowane przez pracowników systemu ochrony zdrowia, jednak ze względu na duże zapotrzebowanie na tego rodzaju asortyment najlepiej zdecydować się na produkty, których nie stosuje się powszechnie w szpitalach. W ten sposób zwiększysz pulę masek dostępnych na rynku dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl