• SSL Bezpieczne zakupy

  • 14 dni na zwrot towaru

  • Szybka wysyłka

  • Korzystne ceny

  • Sprawdzona jakość

Promocje
Chlor-clean tabletki do dezynfekcji i mycia 200szt
Chlor-clean tabletki do dezynfekcji i mycia 200szt
82,60 zł 71,63 zł 76,48 zł 66,32 zł
szt.
Chlor-Clean Wipes dezynfekcja powierzchni
Chlor-Clean Wipes dezynfekcja powierzchni
53,00 zł 38,08 zł 49,07 zł 35,26 zł
szt.
Pelican Thread Retriever , haczyk do nitek
Pelican Thread Retriever , haczyk do nitek
11,00 zł 7,51 zł 10,19 zł 6,95 zł
szt.
Kleszczyki do gazików PELICAN SPONGEHOLDER
Kleszczyki do gazików PELICAN SPONGEHOLDER
6,30 zł 3,96 zł 5,83 zł 3,67 zł
szt.
TITAN CHLOR PLUS TABLETS
TITAN CHLOR PLUS TABLETS
66,57 zł 49,05 zł 61,64 zł 45,42 zł
szt.

JAK ZAŁOŻYĆ MASECZKĘ? POZNAJ BEZPIECZNĄ I HIGIENICZNĄ METODĘ!

JAK ZAŁOŻYĆ MASECZKĘ? POZNAJ BEZPIECZNĄ I HIGIENICZNĄ METODĘ!

Zakrywanie ust i nosa to obecnie sugestia w wielu krajach Europy. W ten sposób rządy chcą pomóc w zatrzymaniu wzrostu zakażeń koronawirusem. Bardzo dobrym pomysłem na ograniczenie ryzyka emisji wirusa COVID-19, szczególnie gdy istnieje ryzyko, że jesteś osobą chorą bezobjawowo, jest noszenie masek. Jednak wiele osób w sposób niewłaściwy postępuje podczas ubierania i zdejmowania tego środka ochrony osobistej. Dlatego podpowiadamy, jak założyć maskę w sposób zgodny z zasadami bezpieczeństwa.

 

Zacznij od dokładnego umycia lub dezynfekcji rąk!

Jak prawidłowo założyć maseczkę? Przede wszystkim musisz zacząć od dokładnego umycia lub zdezynfekowania rąk. Na dłoniach znajduje się sporo bakterii, mogą również być tam wirusy, a co za tym idzie także koronawirus. Dlatego do zminimalizowania ryzyka przeniesienia go z rąk w okolice ust i nosa, warto poświęcić kilka chwil na higienę.

Zacznij od namoczenia dłoni, następnie nałóż mydła w piance lub płynie. Pocieraj dłońmi o siebie, dalej przejdź do wyczyszczenia zewnętrznej części ręki, wraz z miejscem pomiędzy palcami. W dalszej części pora zająć się kciukami, wycierając lewy kciuk prawą dłonią i prawy kciuk lewą dłonią. Dalej pocieraj złożone palce dłoni, blokując je o siebie, żeby przejść płynnie do czyszczenia wewnętrznej części dłoni palcami. Na koniec należy spłukać ręce wodą i wysuszyć w papierowy ręcznik, wyrzucony do zamykanego kosza.

 

Jak założyć maskę? Unikaj dotykania jej rękami!

Zakładanie maski to stosunkowo łatwa czynność, jeśli przestrzegasz kilku ważnych zasad. Po dokładnym umyciu lub zdezynfekowaniu rąk wyciągnij maseczkę jednorazową za uszy z pudełka lub opakowania. Włóż rozszerzony palec wskazujący i kciuk w lewe i prawe mocowanie na uszy. Następnie bezpiecznie i spokojnie nałóż gumki za uszy, wstępnie dopasowując maskę do twarzy. Jeśli wymagana jest korekta, możliwie najmniejszą powierzchnią palców dostosuj ją do ułożenia nosa i podbródka. Teraz, gdy już wiesz, jak założyć maskę, powinieneś zdawać sobie sprawę, że największe ryzyko zakażenia istnieje przy niewłaściwym jej ściąganiu.

 

Jak prawidłowo zdjąć maskę z twarzy. Chwyć od tyłu za gumki przymocowane do maski!

Kluczowe podczas zdejmowania maski jest to, żeby nie dotykać jej frontu. Dlatego podobnie jak przy nakładaniu, warto skorzystać z gumek. Chwyć palcem wskazującym i kciukiem za każdą z nich i bezpiecznie zdejmij z uszu. Jeśli nosisz okulary, dla bezpieczeństwa lepiej zdjąć je na chwilę przed wyrzuceniem maski. Gdy już uda się zdjąć ją z ust i nosa, należy wrzucić ją do zamykanego kosza na śmieci. Na koniec należy zdezynfekować lub umyć ręce mydłem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl