• SSL Bezpieczne zakupy

  • 14 dni na zwrot towaru

  • Szybka wysyłka

  • Korzystne ceny

  • Sprawdzona jakość

CO JEST DOBRE NA OPARZENIA? KILKA SPOSOBÓW NA ZABEZPIECZENIE RAN

CO JEST DOBRE NA OPARZENIA? KILKA SPOSOBÓW NA ZABEZPIECZENIE RAN

Oparzenia są bardzo częste, szczególnie w okresie przedświątecznym. Są zwykle skutkiem nieuwagi podczas gotowania, pieczenia albo majsterkowania. W standardowych sytuacjach spowodowane są oblaniem się wrzątkiem, dotknięciem gorącej płyty kuchenki, rzadziej ich przyczyną jest czynnik inny niż temperatura. Latem możesz spotkać się z uszkodzeniami skóry spowodowanymi promieniami słonecznymi. W warunkach miru domowego rzadziej zdarzają się te na tle chemicznym czy spowodowane porażeniem prądem. Co w takim razie jest dobre na oparzenia? Mamy na to kilka sposobów!

 

Jaki zrobić pierwszy krok zaraz po oparzeniu? Szybko przemyj ranę lodowatą wodą!

Przemycie rany zimną wodą pomoże ograniczyć uszkodzenia tkanki. Niska temperatura jest po prostu dobra na poparzenia, chłodzi rozgrzane miejsce, a płyn wypłukuje niechciane ciała obce. Jeśli rana jest pochodzenia chemicznego dodatkowo umyjesz ranę i pozbędziesz się drażniących czynników.

 

Zabezpiecz ranę przed czynnikami zewnętrznymi - co jest dobre na oparzenia

Na zranione miejsca stosuje się opatrunki i maści. Dobre na poparzenia są wszelkie preparaty na bazie aloesu o działaniu kojącym i wspomagającym leczenie. W zależności jakiego stopnia jest to uszkodzenie skóry, to takie środki zachowawcze powinieneś zastosować. Niewielkie uszkodzenie skóry warto obłożyć opatrunkiem jałowym lub plastrami opatrunkowymi. Piekące i silnie zaczerwienione miejsca możesz zabezpieczyć plastrem hydrożelowym. W przypadku rozległych ran, koniecznie zgłoś się do lekarza. 

 

W oczekiwaniu na zagojenie się ran - jak długo trwa regeneracja tkanek?

W zależności od rodzaju i stopnia oparzenia, regeneracja skóry może trwać od kilkunastu dni do kilku tygodni. Tkanki po takim uszkodzeniu często pozostają trwale przebarwione. Jeżeli nie nastąpiło zwęglenie lub inne głębokie zniszczenie, uszkodzenia nie powinny być permamentne. Podczas leczenia oparzeń, korzystne jest stosowanie żelu na bazie aloesu i innych składników wspomagających regenerację. Koniecznie chroń zranione miejsca przed światłem słonecznym, nie opalaj ich na solarium, ogranicz kontakt z tkaninami i - tak długo jak to możliwe - noś opatrunki jałowe. Pozwoli to na prawidłowe odbudowanie się wszystkich warstw skóry i zminimalizuje widoczność blizn.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl