• SSL Bezpieczne zakupy

  • 14 dni na zwrot towaru

  • Szybka wysyłka

  • Korzystne ceny

  • Sprawdzona jakość

Dezynfekcja powierzchni - 4 podstawowe zasady, o których trzeba pamiętać

Dezynfekcja powierzchni - 4 podstawowe zasady, o których trzeba pamiętać

W obecnych czasach stosowanie środków dezynfekujących dla niektórych stało się tak oczywiste, jak zaparzenie porannej kawy. I bardzo dobrze. Dezynfekcja powierzchni, z którymi mają kontakt różne osoby jest bardzo istotna z punktu widzenia higieny i zachowania zdrowia. Skuteczna dezynfekcja jest bowiem możliwa tylko wtedy, gdy przestrzegamy informacji zawartych na opakowaniu. Jak prawidłowo dezynfekować powierzchnie? Jakich środków używać? O czym należy pamiętać? Podpowiadamy!

Prawidłowa dezynfekcja różnych powierzchni

Istotą prawidłowej i skutecznej dezynfekcji jest pozbycie się wszelkich drobnoustrojów chorobotwórczych. W osiągnięciu tego celu pomocne są gotowe preparaty dezynfekujące na bazie alkoholu, chloru i innych środków. Ich stosowanie powinno się odbywać zawsze z zachowaniem szczególnej ostrożności. Należy również wziąć pod uwagę na jakim rodzaju dezynfekcji nam zależy. Inne środki będą stosowane do walki z wirusami, a inne z bakteriami. Zobacz, jakie kroki należy zachować przy prawidłowej dezynfekcji powierzchni.

1. Rodzaj powierzchni do dezynfekcji

Na dużą ilość metrów kwadratowych lepsze okażą się gotowe płyny, koncentraty do rozcieńczenia lub tabletki do rozpuszczenia. Na rynku jest obecnych wiele rodzajów środków tego typu o różnych pojemnościach. Jeśli zależy nam na dezynfekcji blatów, drzwi czy klamek dobrym rozwiązaniem mogą być chusteczki nasączone odpowiednim preparatem.

2. Przygotowanie powierzchni do dezynfekcji

Przed przystąpieniem do dezynfekowania należy najpierw dobrze oczyścić powierzchnię. Najlepiej się tu sprawdzi czysta, gorąca woda, ponieważ niektóre środki czyszczące pozostawiają cienką warstwę. Może to z kolei zablokować dostęp płynom dezynfekującym. Skuteczna dezynfekcja jest możliwa tylko w miejscach, gdzie dotarł środek. I choć jest to oczywiste, warto pamiętać o usunięciu wszystkich zbędnych przedmiotów i dokładnym spryskaniu całej powierzchni.

3. Czas dezynfekcji

Stosowanie się do zaleceń producenta jest bardzo ważne. Tyczy się to również czasu, jaki jest potrzebny, aby dezynfekcja powierzchni przebiegała prawidłowo. Preparaty powinny mieć styczność z dezynfekowaną powierzchnią przez ściśle określony czas. Taką informację zawierają wszystkie etykiety. Zbyt krótkie trzymanie środka może nic nie zdziałać, za długie natomiast może uszkodzić powierzchnię.

4. Stężenie środka

Podczas stosowania gotowych roztworów nie ma żadnego problemu. Gdy w użyciu jest koncentrat lub tabletki, konieczne jest wcześniejsze rozcieńczenie produktu. Zawsze trzeba to robić zgodnie z instrukcją na opakowaniu i zachowując wszelkie środki ostrożności.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl